WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

18.04.2019Wypadek podczas jazdy quadem - prokuratura bada sprawę.

pixabay.com
 
Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim prowadzone jest postępowanie przygotowawcze przeciwko Adrianowi O. 
 
W dniu 4 kwietnia 2019 roku około godziny 10 rano patrol policji został wezwany na ulicę Przemysława w Wodzisławiu Śląskim. Podczas interwencji ustalono, że kierujący quadem Adrian O. pozostawał w stanie nietrzeźwości. Z uwagi na fakt, że mężczyzna przewoził pojazdem dziecko, chłopca przekazano pod opiekę osobie z rodziny.  
 
Tego samego dnia, w rejonie parku Trzy Wzgórza w Wodzisławiu Śląskim funkcjonariusze policji został wezwani do kolejnego zdarzenia drogowego. Po przybyciu na miejsce, patrol policji ustalił, że po terenie parku, wbrew zakazowi, jeździł quadem mężczyzna z małym chłopcem. W pewnym momencie pojazd uderzył w przydrożne barierki ochronne. Przed przybyciem policji i karetki pogotowia mężczyzna zabrał ranne dziecko i oddalił się z miejsca zdarzenia.
 
Sprawcą wypadku okazał się być Adrian O., pokrzywdzonym w wypadku – jego małoletni syn Kacper. Funkcjonariusze ustalili, ze mężczyzna udał się do miejsca zamieszkania, gdzie pozostawił syna, a  następnie się oddalił. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które udzieliło dziecku pomocy medycznej. Adrian O. został zatrzymany w godzinach wieczornych, był nietrzeźwy. Małoletni Kacper O. doznał rozległych obrażeń twarzoczaszki, przebywa w szpitalu. 
 
W dniu 7 kwietnia 2019 roku Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim, na wniosek Prokuratury Rejonowej, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec sprawcy wypadku. Postępowanie jest w toku.