WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

25.11.2019Co za emocje! PŚ w skokach w Wiśle. Polacy w kolorze "brąz"

Wojna nerwów i walka z pogodą - tak można by podsumować trzydniowe zmagania skoczków narciarskich w Wiśle, które dla polskie ekipy przybrały kolor brązowy: Polacy na trzecim miejscu w konkursie drużynowym, a w niedzielę na tym samym stopniu podium zakończył zawody najlepszy z Polaków, Kamil Stoch.

Od początku przygotowań pogoda przeszkadzała organizatorom, którzy ostatecznie wywiązali się z zadania i Skocznię im. A. Małysza w Wiśle-Malince pokryli dwoma tysiącami metrów sześciennych wyprodukowanego w ostatnich dniach śniegu. Mówi prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner:

Plik dźwiękowy: tajner.mp3

Po niezbyt imponującej serii kwalifikacyjnej w piątek, najlepszy był Karl Geiger z Niemiec. Polacy wypadli słabo - w czołowej dziesiątce pojawił się jedynie Dawid Kubacki, który zajął siódme miejsce.

Nadzieje ożyły w sobotę, gdy nasza czwórka w składzie: Żyła, Wolny, Stoch, Kubacki, zajęła trzecie miejsce w rywalizacji drużynowej, tuż za Norwegami i triumfującymi Austriakami.

Niedzielny konkurs indywidualny był sprawdzianem dla nerwów, tak zawodników jak i kibiców. Silny, porywisty wiatr co i rusz odwoływał skoczka z belki. Gdy w pierwszej serii Piotr Żyła nie ustał skoku, boleśnie upadł i z zakrwawiona twarzą opuścił skocznię, kibice zamarli z przerażenia. Mówi Adam Małysz, który obserwował całą sytuację pod skocznią:

Plik dźwiękowy: Malysz.mp3

Na szczęście skończyło się na potłuczeniach, ale Żyła odpadł z konkursu, który nie był szczęśliwy dla Polaków. Wiślańscy kibice nie tracili nadziei zapewniając, że „król jest tylko jeden”:

Plik dźwiękowy: kibice.mp3

Najlepszy z Polaków zajął ostatecznie trzecie miejsce, za Słoweńcem Anze Lanisekiem i zwycięzcą niedzielnego konkursu, Norwegiem Danielem Andre Tandem.

 

Kolejny zawody pucharu świata w skokach już za tydzień, w Kuusamo w Finlandii.