WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

10.12.2019Czy użycie słowa "ryj" w stosunku do policjanta to znieważenie ?

Sąd Rejonowy w Chorzowie umorzył postępwanie w sprawie znieważenia funkcjonariusza  policji. Chodzi o słowa  skierowane do policjantów „Pokażcie mi swoje ryje”

Do zdarzenia doszło w marcu tego roku na stadionie przy ul. Cichej w Chorzowie. W czasie zabezpieczenia meczu Ruch Chorzów – Rozwój Katowice. Wówczas policjanci otrzymali zgłoszenie. Mówi starszy  aspirant  Sebastian Imiołczyk z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie:

Plik dźwiękowy: mm_imiolczyk.mp3

Słowami "A teraz pokażcie swoje ryje". W reakcji -  gdy policjanci odwrócili się plecami do nagrywającego mężczyzny.  Wówczas mężczyzna został zatrzymany . Następnie sprawa prowadzona pod nadzorem Chorzowskiej Prokuratury w maju została skierowana do Sądu Rejonowego w Chorzowie. Ten postępowanie umorzył, bo uznał, że sytuacja miała miejsce po zakończeniu czynności służbowych. Mówi  Cezary Goik zastępca prokuratora rejonowego w Chorzowie:

Plik dźwiękowy: mm_goik.mp3

Dlatego prokuratura wniosła zażalenie. Obojętnymi nie pozostają także związki zawodowe:

Plik dźwiękowy: mm_barbachowski.mp3

Mówi Kazimierz Barbachowski wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego  NSZZ Policjantów Województwa Śląskiego. Zapowiada, że trwają analizy prawne tego w jaki sposób związki  mogą włączyć się  w to postępowanie.