WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

15.02.2019Brenna zaprasza na ferie. Przy każdej pogodzie

Prognozy pogody jednoznacznie zapowiadają ocieplenie. Odchodzimy więc od typowo zimowych aktywności i proponujemy Wam zupełnie nowe formy spędzania wolnego czasu w Brennej.

Naturalne walory tego beskidzkiego kurortu zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu. Proponujemy  poszukiwanie pierwszych oznak wiosny na szlakach górskich. Nagrodą za pieszą wędrówkę będę piękne widoki na Beskidy. Pomimo braku śniegu na nizinnych terenach musimy przygotować się na to, że w wyższych partiach śnieg jeszcze się utrzyma. Prosimy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu i sprawdzeniu prognozy pogody przed wymarszem w góry. Dobrym celem wyprawy dla całej rodziny, będzie przełęcz Karkoszczonka i Grabowa. To szlaki stosunkowo łatwe i cieszące się dużą popularnością wśród turystów. Polecamy również spacer wokół góry Bucze w Górkach Wielkich, słynącej ze ścieżki przyrodniczo- dydaktycznej. Na podziwianie jej w pełnej świetności musimy poczekać przynajmniej do maja, jednak już teraz warto wybrać się na spacer.

W CKiS “Dwór Kossaków” w Górkach Wielkich 18.02.2019 r. odbędzie się przedstawienie dla dzieci pt. “Komputerowy Czarodziej”. Spektakl w wykonaniu Teatru "Moralitet", propagujący działania prozdrowotne oraz bezpieczeństwo w sieci i na ulicy. Solidna dawka wiedzy, a przy tym doskonała zabawa.

W “Dworze Kossaków” ma aktualnie miejsce czasowa wystawa: "Bezcenne dziedzictwo. Zofia Kossak 1889-1968" - zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny.

Ciekawym wydarzeniem dla fanów czytelnictwa, będzie “Wymienialnia książek” - organizowana cyklicznie w “Dworze Kossaków”. Zasady są proste przynosimy przeczytane książki, a w zamian wybieramy interesujące nas tytuły. Kolejna edycja już 23. lutego.

Dom Zielin “Przytulia” wraz z nowym tygodniem ferii rozpoczyna kolejną turę zajęć dla dzieci. W harmonogramie znajdują się warsztaty plastyczne: “Podpatrzone w naturze”, warsztaty zielarskie: “Ziołowa sól kąpielowa”, projekcja filmu animowanego: “Opowieści i legendy zasłyszane w górach” oraz gra interaktywna: “Klątwa Utopca”.  Ucieczka od nudy w dżdżyste dni – gwarantowana.

 Na kameralnej scenie Domu Zielin “Przytulia” 22.02.2019 r. wystąpi Katarzyna Dendys - Kosecka z zespołem. Podczas recitalu pt. “Piaf” usłyszymy utwory legendarnej  piosenkarki Edith Piaf w genialnym wykonaniu. Monogram aktorski opowie burzliwą historię życia ikony francuskiej sceny muzycznej. Recital zdobył Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Francuskiej w Krakowie. Wstęp na wydarzenie -  20zł.

 

Źródło: UG w Brennej