WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

11.06.2019B-B: Wodotryski w formie stylowych latarni. Upalne orzeźwienie w dobrym guście.

Kurtyna wodna w kształcie zabytkowej latarni? Czemu nie! - mówią władze Bielska-Białej, fundując swoim mieszkańcom ogólnodostępne rozpylacze wodnej mgiełki. Pierwsze pojawiły się już wczoraj i od razu ustawiły się do nich kolejki spragnionych ochłody przechodniów.

 

Bielszczanie jednogłośnie, z uznaniem witają wszelkie zraszacze wody w każdym kształcie i w każdej ilości – posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: www%20kurtyny.mp3

Miejska spółka wodna AQUA S.A. ustawiła trzy urządzenia: dwie kurtyny wodne, na Placu Wojska Polskiego i placu Chrobrego oraz słup zraszający w kształcie XIX- wiecznej latarni przed ratuszem -  mówi Dariusz Dzida, kierownik sieci w Aqua S.A. w Bielsku-Białej – posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: www%20kusty%20dzida.mp3

Kolejna latarnia jeszcze dziś ma pojawić się na rynku bielskiej starówki. Spółka Aqua planuje jeszcze montaż dodatkowych kurtyn - przy swojej siedzibie na ul. 1 Maja oraz w alejach parku wzdłuż ulicy Leszczyńskiej.

 

Kurtyny wodne są monitorowane przez służby miejskie. Uruchamiają się automatycznie przy temperaturze powyżej 25 stopni. Można też skorzystać z ręcznego spustu przy każdym z urządzeń, które na bielskich ulicach pozostaną do końca wakacji.

 

 

Foto: UM w BB

kurtyna wodna przy Pl. Chrobrego