WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

04.01.2019Kolorowy orszak przejdzie ulicami Gliwic

fot. UM Gliwice
Już 6 grudnia przez Gliwice przejdzie Orszak Trzech Króli. Trzy kolorowe grupy spotykają się o 14.00 i powędrują w kierunku rynku. Grupa żółta wyruszy spod kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego (ul. Daszyńskiego 2), czerwona – kościoła pw. św. Alberta Wielkiego (ul. Krzywoustego 1), a grupa niebieska zbierze się przy dworcu kolejowym (ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 12). Organizatorzy wydarzenia zachęcają, aby uczestnicy pielgrzymki założyli na siebie coś w kolorze grupy. W telewizji oraz na YouTubie pojawił się spot reklamowy zapowiadający i zapraszający na wydarzenie. 
 
 
Co będą śpiewać pielgrzymi? Orszak Trzech Króli ma nawet swoją pastorałkę, której słowa zamieszczone są w specjalnym śpiewniku. Co więcej, Michał Lorenc-polski kompozytor muzyki filmowej przygotował orszakową fanfarę. 
 
 
Jakie atrakcje czekają na uczestników marszu?  Przede wszystkim wspólne kolędowanie, konkursy dla naszych pociech i wiele ciekawych nagród. W Stacji Artystycznej Rynek (Rynek 4-5) odbędzie się pokaz filmów chrześcijańskich. Organizatorzy gwarantują świetną zabawę oraz duchową regenerację.