WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

06.02.2019Współczesna historia miłosna w Teatrze Miejskim w Gliwicach

teatr.gliwice.pl
 
Teatr miejski w Gliwicach zaprasza na "Tchnienie" - współczesną historię miłosną. Humorystyczna, ironiczna opowieść o parze, która mierzy się z podjęciem ważnej decyzji o posiadaniu dziecka. Ich rozważania maja charakter osobisty, lecz odnoszą się także do pełnej niepokojów, otaczającej nas rzeczywistości. Temat dziecka jest punktem wyjścia do zgłębienia tej relacji. To historia o pokoleniu pełnym wątpliwości, lecz przede wszystkim o miłości – niedoskonałej, trudnej, ale prawdziwej. Takiej, od której brakuje tchu.To podszyta niepokojem o kierunek, w którym zmierza świat, współczesna komedia romantyczna. Bohaterowie szukają sensu. 
 
Charakterystyczna, nieprzyzwoita historia miłosna Duncana Macmillana jest brutalnie szczera, zabawna, ostra i aktualna. Jest odważnie napisana i zdumiewająco skonstruowana. Daje głos pokoleniu, dla którego niepewność jest sposobem na życie.(„The Guardian”)
 
Na scenie mocny aktorski duet. Alina Czyżewska i Łukasz Kucharzewski, i pokaz ich aktorskich umiejętności. Będą prowadzić pełną energii i dowcipu miłosną potyczkę.
 
Plik dźwiękowy: JB_teatr2.mp3
 
Spektakl reżyseruje Rafał Szumski. Za rozwiązania scenograficzne odpowiedzialna jest Aleksandra Grabowska. Ważnym elementem tej realizacji, rozwijającym akcję komentarzem – dopowiedzeniem, będzie grana na żywo muzyka, autorstwa Daniela Malchara.