WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

22.03.2019Teatr Miejski w Gliwicach dla wszystkich dzieci?

pixabay.com
 
Teatr Miejski w Gliwicach otrzymał dotację z programu „Kultura Dostępna”, realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt rusza 22 marca 2019 r. będzie realizowany do końca listopada 2019r.
 
Zadanie „Teatr dostępny dla wszystkich dzieci” umożliwi ponad 300 dzieciom z niezamożnych rodzin udział w spektaklach. Pomimo pomocy socjalnej wiele rodzin w dalszym ciągu nie jest w stanie wygospodarować środków na regularny udział dziecka w kulturze. 
"Dzięki naszej inicjatywie możemy gościć na naszej widowni także te dzieci, które dotychczas były z różnych powodów wykluczone z możliwości odwiedzania teatru." – mówi Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach.
 
"Projekt realizujemy w ścisłej współpracy z trzema instytucjami, które od lat działają na rzecz gorzej sytuowanych dzieci i młodzieży z Gliwic i powiatu gliwickiego. W organizacji ich wizyt w teatrze wspierają nas Ośrodek Pomocy Społecznej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Stowarzyszenie GTW. Dzięki nim wiemy, do kogo powinniśmy trafić z zaproszeniem na spektakle" – mówi Sandra Staletowicz, edukator i koordynator projektu.
 
Teatr zorganizował także specjalny transport dla dzieci, których rodzice nie są w stanie przywieźć na spektakle.
Liczne badania pokazują, że kontakt ze sztuką jest bardzo ważny dla rozwoju społecznego i emocjonalnego dzieci. Najmłodsi gliwiczanie coraz chętniej odwiedzają Małą Scenę Teatru Miejskiego, a w najbliższych miesiącach dzięki projektowi „Teatr dostępny dla wszystkich dzieci” na widowni zasiądą także nowi widzowie. 
 
"Mamy nadzieję, że obudzimy w nich teatralną pasję i skłonimy całe rodziny do częstszego uczestnictwa w kulturze" – dodaje Sandra Staletowicz.
 
O tym co w najbliższym czasie dzieci zobaczą na scenie mówi Agnieszka Skowronek z Teatru Miejskiego w Gliwicach.
 
Plik dźwiękowy: JB_teatr2(1).mp3