WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

16.07.2019O "500+" przez Internet. "Śląsk liderem" - mówił minister Szwed w Skoczowie

 

Wnioski złożyło już ponad 30% uprawnionych do świadczeń. Nasz region należy do liderów, wśród złożonych wniosków drogą elektroniczną – zakomunikował wiceminister, sekretarz stanu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, w czasie poniedziałkowej konferencji w Skoczowie.

 

W skali województwa wpłynęło już ponad 287 tys. wniosków o wypłatę 500+ oraz 167 tys. wniosków Dobry start 300+. W całej Polsce wnioski złożyło już ponad 30% uprawnionych do świadczeń. To około 2 mln 100 tys. wniosków 500+ oraz 1 mln 200 tys. Dobry start 300+.

Minister Szwed podkreślił, że Śląsk przoduje w ilości wniosków złożonych drogą elektroniczną. Wnioski złożone droga elektroniczną są uproszczone. Można je składać zarówno przez rządową stronę https://empatia.mpips.gov.pl/, jak i przez bankowość elektroniczną.

”Na przykładzie Skoczowa możemy powiedzieć, że program jest dobrze realizowany” – stwierdził minister, który w poniedziałek, w obecności  burmistrza i dyrekcji, wizytował Ośrodek Pomocy Społecznej w Skoczowie.

”Do OPS w Skoczowie wpłynęło już drogą elektroniczną ponad 1600 wniosków o wypłatę świadczenia 500+ oraz ponad 1200 wniosków dotyczących świadczenia Dobry Start 300+. Dzięki promocji składania wniosków drogą elektroniczną, zwiększyła się ich liczba. Za pierwsze dwa tygodnie lipca w roku 2018 było ich 195, a teraz 1650. Najwięcej wniosków spłynęło w pierwszym tygodniu” – podsumowywała dyrektor skoczowskiego OPS, Edyta Godziek.

Wizyta pochodzącego z sąsiedniego Bielska-Białej wiceministra Stanisława Szweda w Skoczowie była związana z prezentacją podsumowania stanu realizacji wypłat, a także specyfiki pracy związanej z przydzielaniem świadczeń.

Świadczenie Dobry Start 300+ to tegoroczne novum. Ma na celu wsparcie rodzin z dziećmi w ponoszeniu wydatków związanych z rozpoczęciem roku szkolnego. Świadczenie nie ma kryterium dochodowego i przyznawane jest na każde uczące się dziecko od 7 do 18 roku życia (do 24 roku życia w przypadku uczących się dzieci niepełnosprawnych).

 

Źródło: UM w Skoczowie Stanisław Szwed (w środku) na konferencji w skoczowskim magistracie.