WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

30.05.2019Lekkoatletyczne gwiazdy znów wystąpią w Gliwicach

 
Chcesz zobaczyć gwiazdy sportu? Koniecznie przyjdź 2 czerwca na arenę lekkoatletyczną przy ul. Syriusza. Nie zawiedziesz się! Podczas Grand Prix Gliwic rywalizować będą czołowi polscy i zagraniczni sportowcy m.in. Michał Haratyk, Anna Kiełbasińska, Joanna Linkiewicz.  
 
W pierwszej edycji mityngu kibice pasjonowali się m.in. fantastycznym rzutami najlepszych na świecie młociarzy: Pawła Fajdka czy Wojciecha Nowickiego, który wówczas na gliwickim obiekcie ustanowił swój rekord życiowy. W tym roku także nie zabraknie medalistów Mistrzostw Świata i Europy, uczestników Igrzysk Olimpijskich i czołowych polskich lekkoatletów.
 
Do Gliwic zawita mistrz Europy w pchnięciu kulą - Michał Haratyk! Wystąpi on w parze z czwartą zawodniczką mistrzostw naszego kontynentu - Klaudią Kardasz. Pchać kulę będzie też mistrzyni Europy Juniorów, trzecia zawodniczka ME seniorów - reprezentantka Turcji Emer Derfel.
 
W biegach sprinterskich kobiet zobaczymy Annę Kiełbasińską, wielokrotną medalistkę mistrzostw Polski. Rywalizować będzie z naszą znakomitą biegaczką na 400m, byłą mistrzynią Europy juniorów Patrycją Wyciszkiewicz oraz Brytyjką - Anyika Onuora - brązową medalistką Igrzysk Olimpijskich w sztafecie.
 
Na swoim koronnym dystansie wystąpi jedna z gwiazd polskiej lekkoatletyki, była wicemistrzyni Europy z Amsterdamu Joanna Linkiewicz, wielokrotna mistrzyni Polski na 400 metrów w biegach przez płotki.
 
W biegach średnich będziemy podziwiać m.in Annę Sabat - najlepszą Polkę w poprzednim sezonie na dystansie 800 metrów, piątą zawodniczkę mistrzostw Europy. Będzie ścigać się z byłą mistrzynią świata - Białorusinką - Mariną Arzamasowa oraz m.in zawodniczkami z Kenii.
 
Swój udział w Grand Prix Gliwic zapowiedziała również mistrzyni świata weteranów - 38-letnia Aneta Lemiesz. Na ostatnich mistrzostwach zdobyła dwa złote medale na dystansie 400 i 800 metrów. Zawodniczka osiąga rezultat 55 sekund na 400 metrów. Kibice zobaczą również czołowe polskie zawodniczki w skoku wzwyż. Zaproszenie otrzymała także mistrzyni Azji – Nadia Duszanowa.
 
W sprincie mężczyzn wystąpią mistrzowie Polski: Remigiusz Olszewski, Karol Zalewski, Rafał Omelko, Jakub Krzewina, Dariusz Kowaluk. Będą oni ścigać się na dystansie 200 metrów z aktualnym mistrzem świata juniorów - Brytyjczykiem  - Jona Efoloko oraz
doskonałym Brazylijczykiem Jorge Videsem legitymującym się znakomitymi rekordami życiowymi 10,08 oraz 20,34. Na połowę krótszej trasie ich rywalem będzie Brytyjczyk Harry Aikines-Aryeetey, były mistrz świata juniorów, brązowy medalista Mistrzostw Świata w Berlinie.
 
Ponadto będzie można zobaczyć jak rywalizują ze sobą Michał Rozmys, czwarty zawodnik mistrzostw Europy oraz Filip Sasinek, medalista mistrzostw Europy.
 
To zaledwie niektóre lekkoatletyczne gwiazdy, które zawitają do Gliwic. Mityng posiada międzynarodową klasę mistrzowską. Łącznie organizatorzy spodziewają się ponad 100 zawodniczek i zawodników z całego świata, w tym z Australii, Brazylii i Kenii.
 
Impreza rozpocznie się 2 czerwca o godz. 15. 00 na arenie lekkoatletycznej przy ul. Syriusza 30. Przewidywany czas zakończenia sportowych zmagań nastąpi ok. godziny 18.00.
 
Organizatorem mityngu jest Stowarzyszenie GKS Piast. Mityng odbywa się dzięki finansowemu wsparciu ze strony Miasta Gliwice.
 
Arena lekkoatletyczna na os. Kopernika to imponujący obiekt, spełniający wymogi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Jest przystosowany m.in. do rozgrywania zawodów młodzieżowych o randze mistrzostw Polski. Arena wyposażona jest w pełnowymiarową bieżnię okólną, sektor rzutów, skocznie do skoku wzwyż i skoku o tyczce oraz do skoku w dal i trójskoku. Jest także rzutnia do pchnięcia kulą oraz do rzutu młotem i oszczepem. Zawody z widowni może obserwować pół tysiąca widzów. Budowa areny została zrealizowana z pieniędzy z budżetu miejskiego z częściowym dofinansowaniem z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Koszt tej inwestycji to 14,5 mln zł. Gospodarzem obiektu jest GKS Piast Gliwice.
 
źródło: www.gliwice.eu
fot. UM Gliwice