WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

15.05.2019Cieszyn: 13 litrów życia. Policjanci oddali krew.

Wczoraj na cieszyńskim rynku odbyła się akcja krwiodawstwa, zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi cieszyńskiej policji. Uczestniczyli w niej nie tylko stróże prawa, ale także przedstawiciele innych służb mundurowych z Cieszyna. Jak zwykle w takich akcjach, można było również liczyć na pomoc mundurowych z cieszyńskiego zakładu karnego i funkcjonariuszy straży pożarnej.

Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie zachęcał wczoraj wszystkich do udziału w akcji honorowego oddawania krwi, w szczególności przedstawicieli służb mundurowych z Cieszyna i powiatu cieszyńskiego. Akcja w ruchomej stacji krwiodawstwa – autobusie do poboru krwi na rynku w Cieszynie cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Uczestniczyło w niej przeszło 40 osób, z których 11 to członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi, działającego przy Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie. Zebrano łącznie ponad 13 litrów krwi, zarejestrowano też 10 nowych, potencjalnych dawców szpiku kostnego. Policjanci postanowili przekazać otrzymane słodycze dzieciom Ośrodka Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Wychowawczego w Ustroniu Nierodzimiu.

Przypominamy, że krew może oddać każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat, ważąca powyżej 50 kg. Przed oddaniem życiodajnego płynu należy wypełnić ankietę i pozytywnie przejść badanie lekarskie, które jest przeprowadzone w miejscu poboru krwi. Cała procedura jest bardzo restrykcyjna, chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa zarówno dawcy, jak i personelowi.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie,  fot.: asp. Tomasz Pocha - KPP w Cieszynie