WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

05.08.2019Zza Oceanu do Gliwic. Przyjechały, by pomóc...

 
Pełną parą trwa przebudowa budynków dawnej szkoły przy ulicy Głównej w gliwickich Łabędach. To tam – już niebawem – swoje nowe miejsce znajdzie działający od ponad 20 lat w Bytomiu – DOM NADZIEI! To placówka pomagająca wychodzić na prostą uzależnionej od alkoholu i narkotyków młodzieży. Przeprowadzka do Gliwic jest konieczna, bo warunki lokalowe w Bytomiu w ostatnich latach uległy pogorszeniu. W przystosowaniu obiektu na potrzeby placówki pomagają wolontariuszki z organizacji Habitat for Humanity. 
 
Aby bytomski Dom Nadziei mógł rozpoczął działalność w Gliwicach zabudowania muszą być odpowiednio przygotowane i dostosowane. Na potrzeby kuracjuszy i personelu przeznaczone będą trzy budynki zlokalizowane w gliwickich Łabędach, przy ulicy Głównej. 
 
Głównym wykonawcą modernizacji jest profesjonalna firma budowlana, ale w lżejszych pracach pomagają wolontariusze. Teraz to grupa dziewięciu kobiet zrzeszony w Habitat for Humanity, które do Gliwic przyjechały ze Stanów Zjednoczonych. 
 – Panie są bardzo pracowite. Ich zadaniem jest głównie usuwanie starych tynków i podłóg w dawnych klasach budynku głównego oraz spoinowanie płyt kartonowo-gipsowych w około 10 pomieszczeniach wraz ze szlifowaniem – mówi Adam Król, koordynator projektu z Habitat For Humanity POLAND – biuro w Gliwicach.   
 
– Jesteśmy tutaj po to, by podarować swój czas, a także, by obniżyć koszty budowy. Chciałabym wrócić tutaj, gdy ośrodek będzie już gotowy – podkreśla Rebecca, jedna z wolontariuszek. 
 
W nowej siedzibie Domu Nadziei w Gliwicach znajdą się ośrodek i poradnia leczenia uzależnień, hostel oraz sala do rehabilitacji wraz z siłownią. Na dokończenie remontu potrzeba jeszcze 2,5 mln złotych. Pomóc można poprzez wpłaty na konto fundacji Dom Nadziei - kliknij TUTAJ!
 
Więcej o działalności Habitat for Humanity POLAND - kliknij TUTAJ!

POSŁUCHAJ MATERIAŁU ADAMA SOSNOWSKIEGO z wolontariuszkami, które pracują przy modernizacji nowej siedziby Domu Nadziei w Gliwicach:
 
Plik dźwiękowy: sos_habitat_long.mp3