WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

07.05.2019B-B: Basen przy SP nr 36 - do remontu

Jedyną przyszkolną pływalnię w Bielsku-Białej czeka gruntowny remont. Mowa o basenie przy największym w mieście Zespole Szkół Ogólnokształcących im Armii Krajowej na Osiedlu Beskidzkim. Ze względu na zakres robót basen zostanie zamknięty.

Remont obejmie pomieszczenia zaplecza, wymianę instalacji wentylacyjnej oraz uzdatniania wody. Kafelki w niecce basenowej zastąpi stal nierdzewna. Wielkość pływalni nie zmieni się, ale powiększy się przestrzeń tak zwanej części plażowej - mówi naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, Jan Pacia – posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: www%20basen.mp3

Przebudowa dróg ewakuacyjnych poprawi bezpieczeństwo pożarowe i dostępność dla osób niepełnosprawnych.  Remont potrwa  niemal 2 lata. W tym czasie szkoła będzie działać, ale pływalnia zostanie zupełnie zamknięta. Zgodnie z planem, basen na Sterniczej ma być gotowy do końca wakacji 2020 roku.

Aktualnie Bielsko-Biała ogłosiło przetarg, który do końca maja ma wyłonić wykonawcę. Wiadomo, że wszystkie koszty pokryje budżet miasta.

 

Foto: SP nr 36 w Bielsku-Białej