WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

01.02.2019Decyzje doręczane do domu

pixabay.pl
Pierwszy kwartał to czas rozliczeń podatkowych. Od dzisiaj mieszkańcy, którzy płacą podatek od nieruchomości, podatek rolny lub leśny będą otrzymywać decyzje o wysokości opłat na 2019 rok.
 
Plik dźwiękowy: JB_UM2.mp3
 
Decyzje otrzymają wszystkie osoby fizyczne będące podatnikami. Gdy nieruchomość objęta jest współwłasnością, swój egzemplarz decyzji dostaje każdy ze współwłaścicieli. Należy pamiętać, że wskazany w niej podatek jest ustalony łącznie dla wszystkich współwłaścicieli, a nie odrębnie dla każdego z nich.
 
Decyzje podatkowe są doręczane przez pracowników Urzędu Miejskiego w dni robocze w godzinach popołudniowych oraz w soboty od godzin porannych do godz. 20.00. Pracownicy magistratu nie są uprawnieni do pobierania należności podatkowych.
 
Decyzje zawierają indywidualny numer rachunku bankowego, na który można dokonać wpłaty. Warto zapłacić podatek za pośrednictwem banków. Od wpłat gotówkowych dokonywanych na rachunki Urzędu Miejskiego, realizowanych we wszystkich placówkach ING Banku Śląskiego S.A., nie są pobierane dodatkowe prowizje.
 
Pamiętajmy, że płatności z tytułu podatków mogą być także realizowane poprzez Gliwicką Elektroniczną Platformę Analityczno-Rozrachunkową GEPAR (szczegóły na stronie gepar.gliwice.eu).