WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

30.04.2019B-B: Sala koncertowa BCK-u zachwyca. Różnicę widać i słychać!

Ukoronowanie wielomilionowej inwestycji - tak o remoncie w Sali Koncertowej Bielskiego Centrum Kultury przy ul Słowackiego mówią władze Bielska-Białej.

 

Dawny „Dom Muzyki” kilka lat temu gruntownie przebudowano. Pojawiła się szklana elewacja i klimatyzowany hol. Teraz dołączył do nich ostatni element  - sala z widownią i sceną, naszpikowana najnowocześniejszą aparaturą audiowizualną. Nie straciła nic z secesyjnego uroku wnętrza. Zyskała funkcjonalność, co nie tylko widać, ale i słychać – znacząco poprawiła się, nienajlepsza dotąd akustyka. Mówi Dyrektor Bielskiego Centrum Kultury Władysław Szczotka - posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: www%20BCK.mp3

Widownię powiększono z 500 do 630 miejsc. Wyremontowano zabytkowe organy. Supernowoczesne nagłośnienie o skuteczności 141 dB dostrojono tak, by dźwięk był jednakowo dobrze słyszalny w każdym punkcie Sali. Przebudowano jednocześnie pobliski budynek tzw. „Kubiszówki”, zyskując małą salę baletową. Nad bezpieczeństwem całości czuwa nowoczesna instalacja przeciwpożarowa i system ewakuacyjny.

Przebudowa Bielskiego Centrum Kultury Kosztowała miasto 20 milionów zł. 14 milionów to dotacja z funduszy europejskich.