WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

10.06.2019B-B: Trzy nowe ścieżki zamkną projekt Enduro Trails

Rowerowe ścieżki górskie powstają w Szczyrku, a Bielsko-Biała chce uzupełnić istniejącą sieć ENDURO TRAILS o trzy kolejne trasy. Czy Podbeskidzie stanie się mekką kolarzy górskich?

 

Trzy nowe trasy, to ścieżka ze szczytu Klimczoka do górnej stacji kolejki na Szyndzielnię, przedłużenie trasy Rockandrolla w kierunku Bystrej oraz nowa, rodzinna ścieżka zboczem Dębowca pod kolejką krzesełkową. Wszystkie powstaną dopiero w przyszłym roku. Tymczasem otwarcie własnego kompleksu ścieżek jeszcze w tym roku zapowiada pobliski Szczyrk. Czy Bielsku rośnie konkurencja? Piotr Plewiński z Lokalnej Organizacji Turystycznej Beskidy w Bielsku-Białej widzi to inaczej - posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: Kos_DWA%20Enduro%203%20sciezki.mp3

Trzy nowe górskie ścieżki Enduro Trails w całości będą przebiegać w granicach administracyjnych Bielska-Białej, ale już trwają rozmowy ze Szczyrkiem, aby powstającą tam sieć tras rowerowych połączyć z bielskim kompleksem na przełęczy pod Klimczokiem. Czy rowerzyści wysiadający z gondoli na Szyndzielni bez zsiadania z roweru dojadą na Skrzyczne? Okaże się już niedługo.

 

Rozciągająca się na wzgórzach wokół Bielska-Białej sieć Enduro Trails to kompleks 13 jednokierunkowych górskich ścieżek rowerowych o łącznej długości 34 km. W Szczyrku, na terenie prywatnego kurortu, od miesiąca powstaje identycznie zaprojektowana sieć długości 12 km. Według wykonawców, pierwsza, 8-miokilometrowa trasa wokół Skrzycznego będzie gotowa na koniec lipca tego roku.

 

Foto: Enduro Trails