WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

17.04.2019Nowa gliwicka aplikacja!

ZDM Gliwice
 
Ile zajmie dojazd do wybranego punktu podróży w mieście, gdzie znaleźć wolne miejsce do zaparkowania samochodu, w jakich częściach w Gliwicach trzeba liczyć się z pracami drogowymi? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań pomoże aplikacja przygotowana specjalnie z myślą o mieszkańcach Gliwic, ale także dla przyjezdnych.
 
Dzięki bezpłatnej aplikacji możemy dowiedzieć się także w jakiej części miasta znajduje się autobus, którym będziemy podróżować i oszacować czas, kiedy dotrze na nasz przystanek. Bez wychodzenia z domu możemy również sprawdzić jaką mamy pogodę na zewnątrz.
 
Zarząd Dróg Miejskich uruchomił stronę its.gliwice.eu i bezpłatną aplikację ITS Gliwice, z których można korzystać na urządzeniach mobilnych.Projekt realizowany jest w ramach zadania „Rozbudowa systemu detekcji na terenie miasta Gliwice wraz z modernizacją wybranych sygnalizacji świetlnych, etap II”. Całkowity koszt projektu wynosi 29 399 318,19 zł. (85% kosztów kwalifikowanych), które udało się pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Pozostałe koszty zostały pokryte z budżetu Miasta Gliwice.
 
Aktualnie aplikację można pobrać na urządzenia z systemem Android ze sklepu Google Play lub skanując kod QR, który pojawił się na stronie ZDM. W ciągu kilku najbliższych tygodni zostanie również udostępniona wersja na iOS.