WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

03.07.2019Wisła: Wybiorą czworonożną miss? Psie piękności na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych

 

Przez trzy kolejne dni pierwszego lipcowego weekendu, na kilkunastu ringach konkurować o najwyższe tytuły będą psy nie tylko z Polski, ale również zagranicy w tym z Czech, Słowacji, Austrii, Ukrainy, Rosji, Holandii, Białorusi, Szwecji, Łotwy, a nawet z Kanady. Spodziewamy się, że zaprezentowanych zostanie około 2000 psów z 250 ras.

Oceny dokonają znani i cenieni na całym Świecie międzynarodowi sędziowie kynologiczni z Polski, Białorusi, Norwegii. Startujące psy pokazywane będę w kilku klasach wystawowych, począwszy od młodszych szczeniąt (od 4 miesiąca życia), a na weteranach ( powyżej 8 roku życia) skończywszy.

 

5 lipca w piątek będzie można podziwiać psy z grupy III, V i IX FCI – odpowiednio – teriery, szpice i psy w typie pierwotnym oraz psy ozdobne i do towarzystwa.

6 lipca w sobotę przedstawicieli grupy II, IV i VIII – inaczej mówiąc – sznaucery, pinczery, molosy, szwajcarskie psy górskie, jamniki, a także aportery, płochacze i psy dowodne.

W tym dniu dodatkowo będziemy mogli podziwiać naszą rodzimą rasę jaką jest Polski Owczarek Nizinny podczas Wystawy Klubowej.

7 lipca w niedzielę zaprezentują się owczarki i psy pasterskie, psy gończe, wyżły oraz charty, czyli przedstawiciele pozostałych grup FCI – I, VI, VII i X.

Każdego dnia wystawy odbywać się będą Konkursy Młodego Prezentera, w których to swoimi umiejętnościami w prezentowaniu psów pochwalą się dzieci i młodzież od 9 do 18 roku życia. Ocena psów w ringach będzie przebiegała codziennie od godziny 10.00 do 14.30 – konkurencje finałowe od godziny 15.00 do 17.00.

Kulminacyjnym punktem wystawy będzie wybór Najpiękniejszego Psa Wystawy – Zwycięzcy Best in Show, który będzie miał miejsce ostatniego dnia, w niedzielę ok. godziny 16.30.

W imieniu Organizatorów zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników psów, a także turystów i gości na naszą I Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych w Wiśle.

Bilety wstępu:

- osoby dorosłe: 10 zł

- dzieci i młodzież 7-15 lat – 5 zł

- dzieci do lat 6 – bezpłatnie

Radio CCM objęło patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Źródło: UM w Wiśle