WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

19.11.2019Pierwszy rok podsumowany. Oddział zamknięty w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku nadal pęka w szwach

Każdy może pomóc bielskiej psychiatrii dziecięcej – tak podsumowuje Szpital Pediatryczny pierwszy rok działalności pierwszego na Podbeskidziu, całodobowego oddziału dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami psychicznymi.


Oprócz leczenia równie ważne jest nauczenie młodych pacjentów funkcjonowania w środowisku radzenia sobie ze stresem z nudą i tutaj nieoceniona jest pomoc wolontariuszy, którzy przychodzą między innymi z książnicy Beskidzkiej a pomóc może każdy z nas między innymi przekazując dla oddziału zabawki czy pomoce dydaktyczne. Chodzi o zwyczajne sprzęty bo internetu i komórek pacjentom używać nie wolno - mówi Agnieszka Pawełko, pielęgniarka oddziałowa całodobowego oddziału psychiatrii dziecięcej w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku:

Plik dźwiękowy: pawelko.mp3

Depresja wśród młodzieży zbiera ogromne żniwo. W ciągu roku w Bielsku przyjęto 260 pacjentów nie tylko z południa województwa ale nawet z Warszawy czy Krakowa. Na oddziale dziennym skonsultowano niemal 300 młodych pacjentów głównie z depresja mi i zaburzeniami emocjonalnymi najstarszy miał 18 najmłodszy 6 lat.


W ciągu 12 miesięcy na oddział trafiło 101 pacjentów z aktywnymi myślami samobójczymi. 47 młodych ludzi było już po pierwszych próbach samobójczych.


foto: Szpital Pediatryczny w BB