WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

25.04.2019Wisła: Dworzec otwarty!

Zamiast tracić czas w korkach na remontowanej wiślance, warto zostawić auto w Skoczowie czy Ustroniu i do Wisły podjechać pociągiem. Tym bardziej że od wczoraj swoje drzwi przed pasażerami otwiera lśniący nowością dworzec kolejowy na stacji Wisła-Uzdrowisko. Nowy dworzec w Wiśle będzie również centrum przesiadkowym i obiektem kulturalnym.

Na tę chwilę pasażerowie czekali długo, ale wszyscy mówili, że było warto - posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: www%20dworz1.mp3

Przywrócono historyczny wygląd zrujnowanego budynku z 1929 roku. Najdłużej trwały formalności i uzgodnienia wstępne. Budowa zajęła cały 2018 rok. W gotowym, ale zamkniętym na cztery spusty budynku od jesieni trwały odbiory techniczne i przeciwpożarowe. Mówi burmistrz Wisły, Tomasz Bujok:

Plik dźwiękowy: www%20dworz2.mp3

Inwestycja Kosztowała 6 mln zł. Miasto otrzymało na nią dwumilionową dotację z funduszy europejskich. Na razie czynna jest poczekalnia. Będzie też noclegowy apartament do wynajęcia na piętrze - to powrót do historycznej funkcji dworca, który - po zakończeniu remontu części kawiarnianej - będzie między innymi siedzibą klubu seniora. Na remont peronów i uruchomienie centrum przesiadkowego przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.