WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

15.11.2019Coraz więcej potrąceń na przejściach dla pieszych! Statystyki mrożą krew w żyłach!

Przejścia dla pieszych są pomalowane na biało, ale niestety coraz częściej w statystykach śląskich policjantów w dziale potrącenia, króluje kolor czarny.

Tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni na drogach województwa śląskiego doszło do dwóch śmiertelnych wypadków z udziałem pieszych na przejściach, czyli miejscach przeznaczonych do bezpiecznego przejścia przez jezdnię.

Do mrożącej krew w żyłach sytuacji doszło w powiecie wodzisławskim. 15-latka znajdując się na „zebrze” uderzona została przez dwa pojazdy. Najpierw nie zauważył jej jeden kierowca i potrącił. Uderzona nastolatka wpadła wprost pod koła drugiego samochodu. Na szczęście przeżyła, jej stan jest ciężki ale stabilny. Niestety nie wszyscy mają tyle szczęścia.

W tym roku na pasach na śląsku zginęły 43 osoby. To i tak lepsze statsytyki niż te sprzed lat. Od początku stycznia do końca października 2017 roku zginęło 63 pieszych, w 2018 58. Winnymi zdarzeń drogowych z udziałem pieszych prawie w 90 % są kierujący pojazdami. Jednak piesi mają bardzo istotny wpływ na własne bezpieczeństwo. Odblaski mają często kluczowe znaczenie.