WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

23.01.2019Nowe latarnie zaświecą przy ul. Dworcowej w Gliwicach!

pixabay.pl
 
Nowe oświetlenie przy ul. Dworcowej! Już niebawem rozpoczną się prace. Jak mówi Kamila Ferenc – specjalista ds. oświetlenia publicznego:
 
"Są one konieczne. Na słupach betonowych widać ubytki betonu aż do zbrojenia, a lampy sodowe nie zapewniają prawidłowego oświetlenia".
 
Prace będą przeprowadzane w ramach projektu Eko-światło w Gliwicach - Modernizacja i budowa oświetlenia ulicznego. Projekt dofinansowany jest ze środków unijnych. Zadanie polega na wymianie istniejących opraw i słupów oświetleniowych oraz kabli zasilających na urządzenia dobrane zgodnie z koncepcją przyjętą w "Opracowaniu Masterplanu Oświetlenia Obszaru Miejskiego Miasta Gliwice" oraz zgodnie z audytem elektroenergetycznym. Obecnie ul. Dworcowa na odcinku od ul. Dolnych Wałów do ul. Nasyp jest oświetlona przez mocno wyeksploatowane oświetlenie stanowiące własność firmy Tauron. O szczegółach Kamila Ferenc:
 
Plik dźwiękowy: JB_oswietlenie.mp3
 
W ramach projektu zostały już wyremontowane ulice: Zwycięstwa, Wrocławska i Częstochowska. A w najbliższych planach pozostają jeszcze ulice Tarnogórska i Rybnicka.