WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

13.05.2019Ustroń: Przeszli 500 km po górach. Policjanci pomogli małemu Jasiowi.

Dwaj policjanci z Tychów przeszli tzw. Główny Szlak Beskidzki, zbierając pieniądze dla niepełnosprawnego Jasia. Chcieli również uczcić 100-lecie powstania Policji. Wyszli 27 kwietnia z Wołosatego w Bieszczadach, na pokonanie 500 km mieli 19 dni. Trasę przeszli w 14. Wczoraj na ostatnim odcinku, z Kubalonki do Ustronia, dołączyli do nich koledzy ze służby - policjanci z Cieszyna, Tychów, Bielska, strażnicy więzienni, pogranicznicy, sam Jasio oraz władze i mieszkańcy Ustronia, którzy – mimo zimna i deszczu - urządzili wędrowcom gorącą fetę na Rynku.
 

Ponad 500 km po łydki w śniegu, zacinającym deszczu, wietrze. 10 zł od darczyńców za każdy przebyty kilometr na konto niepełnosprawnego Jasia. W plecaku ulotki z numerem konta i magnesy z podobizną chłopca, dla którego nie boją się żadnego trudu - i oni: Piotr i Michał. Dwaj policjanci z Tychów. Posłuchajcie ich:

Plik dźwiękowy: www%20policjanci.mp3

Niecałe sześć  lat życia, z czego tylko 6 miesięcy na własnych nogach. Nieodłączny wózek inwalidzki, codzienna walka z bólem, żmudne ćwiczenia, wysiłek rodziców i rehabilitantów - i on: Jaś z Tychów. Ten, o którego przyszłość postanowili zawalczyć koledzy z pracy taty. Posłuchajcie go:

Plik dźwiękowy: www%20jasio.mp3

Idąc po górach, wędrowcy zebrali ponad 5000 złotych. Wczoraj na Rynku w Ustroniu darczyńcy wrzucili do puszek jeszcze ponad 1400 zł. Rehabilitacja, przyrząd do pionizacji - są bardzo drogie, potrzebne będą być może przez całe życie. Choć ani mały Janek, ani jego rodzice nie tracą nadziei, że chłopczyk  stanie wreszcie na własnych nogach.

Do środy czynne jest specjalne subkonto na stronach związku zawodowego policjantów, na które można wpłacać datki dla Jasia z Tychów, który na co dzień jest podopiecznym Fundacji „Gwiazda Nadziei”, również zbierającej fundusze dla niego. Szczegóły w Internecie, na stronach Policji.

Dwaj policjanci z Tychów już myślą nad kolejnym wyzwaniem – przejściem korony Tatr w przyszłym roku.

 

Poniżej cała relacja naszego reportera z ustrońskiego Rynku - posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: kos_obr%20DLA%20JASIA.mp3