WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

16.09.2019Uwaga Premiery! Teatr Miejski w Gliwicach rozpoczyna kolejny sezon

Teatr Miejski w Gliwicach rozpoczyna nowy sezon! Przed twórcami i widzami aż 10 premier.

Sezon zacznie się już w Październiku. Przez kolejnych 9 miesięcy będą pojawiać się nowe tytuły, mówi zastępca dyrektora ds. artystycznych, Jerzy Jan Połoński.

Plik dźwiękowy: gb_teatr1.mp3

Jerzy Jan Połoński, który objął właśnie funkcję zastępcy dyrektora ds. artystycznych: 

„Młoda to scena i szalona, która w błyskawicznym tempie, ledwie w trzy lata, przebrnęła przez wiek niemowlęcy, dziecięcy bunt i młodzieńczy trądzik, wchodząc z impetem w dorosłe, artystyczne życie. Ubiegły sezon zakończyła spektakularnym sukcesem - „Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach” zwyciężył w Ogólnopolskim Konkursie Na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Grad nagród spadł na gliwicką scenę nieoczekiwanie, choć najzupełniej zasłużenie, gdyż spektakl to wyjątkowy i każdy - nie tylko gliwiczanin - powinien go zobaczyć, żeby doświadczyć wszystkiego, co najlepsze w polskim teatrze.”

Najbliższa premiera 11 października o 19:00

W tym sezonie na pierwszy ogień pójdzie „Plotka” Francisa Vebera w reżyserii Cezarego Ibera.

Plik dźwiękowy: gb_teatr2.mp3

Jaki będzie najbliższy sezon teatralny 2019/2020? 

Jerzy Jan Połoński, który objął właśnie funkcję zastępcy dyrektora ds. artystycznych:

„Barwny, wesoły, różnorodny, a przede wszystkim interesujący, gdyż chcemy, żeby właśnie taki był dla Was. Bo bez Was drodzy Widzowie, teatr jest po prostu pozbawiony sensu. A jak mawiał pewien łysy filozof grecki, sens w sensie najważniejszy jest, dlatego z niecierpliwością czekamy na Was z otwartymi kasami, drzwiami i ramionami, z otwartym Teatrem, bo on w Gliwicach jest Wasz, a my w nim dla Was.”