WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

19.02.2019Szkoła muzyczna w Gliwicach przeprowadza się!

Urząd miasta Gliwice
 
Zamiast sali gimnastycznej sala koncertowa. Poza tym duży parking i zielona strefa rekreacyjna. Takie zmiany w najbliższym czasie przejdzie budynek przy ul. Ziemowita w Gliwicach, który już w czerwcu opuszczą gimnazjaliści. 
 
Przeprowadzka do budynku przy ul. Ziemowita czeka Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Gliwicach. Przypomnijmy, że teraz młodzi muzycy uczą się przy ul. Siemińskiego. O potrzebie zmiany lokalizacji szkoły mówi Marek Jarzębowski -rzecznik Prezydenta Gliwic.
 
Plik dźwiękowy: JB_jarzebowski(1).mp3
 
Do końca tego roku szkolnego w budynku przy ul. Ziemowita będą się jeszcze uczyć gimnazjaliści. Później szkolny gmach zostanie przebudowany. Powstaną nowe sale dydaktyczne i co najważniejsze sala koncertowa, która pomieści aż 270 gości. Powstaną sale prób dla orkiestry chóru, a nawet biblioteka. W budynku pojawi się winda dla niepełnosprawnych. Zmieni się również otoczenie budynku. Wybudowany zostanie parking, który pomieści około 40 pojazdów. Młodzi muzycy będą mogli w czasie przerw korzystać z zielonej strefy rekreacyjnej. 
 
Oprócz Państwowej Szkoły Muzycznej z części pomieszczeń będzie korzystać Państwowe Policealne Studium Zawodowe Wokalno-Baletowe. Projekt przebudowy ma powstać najpóźniej w ciągu 8 miesięcy od podpisania umowy. Ponieważ przebudowa dotyczy obiektów objętych ochroną Miejskiego Konserwatora Zabytków, projekt będzie musiał być uzgodniony z MKZ.