WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

04.04.2019B-B: Pożar kamienicy. Czy to mieszkaniec wysadził sąsiadów?

 


Najpierw głośny huk, a potem dym i ogień. W Bielsku-Białej spłonęła kamienica. Ogień pojawił się na poddaszu i strawił niemal cały budynek. Na szczęście wszyscy mieszkańcy wyszli z tego bez szwanku bo zdążyli uciec.

Ogień pojawił się w starej kamienicy przy ul. Cieszyńskiej w centrum Bielska tuż po godzinie siedemnastej. Szybko zajął całe drewniane poddasze. Mieszkańcom udało się uciec z pożaru - posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: pozar1%20www.mp3

Ze względu na wysoką temperaturę strażacy przez niemal dwie godziny nie mogli wejść do zadymionego budynku w poszukiwaniu ewentualnych poszkodowanych, mówi starszy kapitan Patrycja Pokrzywa z KM PSP w Bielsku-Białej - posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: pozar2%20www.mp3

Ostatecznie ogień udało się opanować po 2 godzinach. Okazało się że w budynku nie było nikogo. Pojawiły się natomiast podejrzenia, że pożar mógł spowodować jeden z mieszkańców. Mężczyzna miał odgrażać się sąsiadom. Ta wersja jest badana przez policję i prokuraturę, która wraz ze strażakami do późnej nocy prowadziła oględziny pogorzeliska.

W akcji wzięło udział 14 jednostek straży pożarnej. Trwa ustalanie przyczyn pożaru i organizowanie pomocy dla kilkunastu osób, które straciły cały dobytek i dach nad głową. Jak informuje Urząd Miejski, poszkodowani nie skorzystali z propozycji schronienia w Podbeskidzkim Ośrodku Interwencji Kryzysowej, wszyscy noc spędzili u swoich krewnych i znajomych. Bielski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej już zaoferował pogorzelcom lokale zastępcze.