WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

08.07.2019Kids Games po raz drugi w Skoczowie!

 

W ubiegłym roku wzięło w nich udział 150 dzieci. W tym roku będzie ich o połowę więcej.
Kids Games po raz drugi w Skoczowie!
Uroczyste otwarcie relacjonowali nasi reporterzy z mobilnego studia na skoczowskim Rynku.

Uroczysta Ceremonia Otwarcia Kids Games w Skoczowie rozpoczęła się na rynku miejskim o godzinie 17.00. Były gry i zabawy na najmłodszych, przejażdżki na kucyku, ścianka wspinaczkowa i wystepy na scenie, na której wiceburmistrz Skoczowa przekazał uczestnikom symboliczny klucz do miasta, a w niebo poszybowały setki kolorowych balonów. W tym czasie przyjmowano ostatnie zgłoszenia i zapisy dzieci w wieku 7-12 lat. Rozgrywki sportowe będą się odbywać od 9 do 13 lipca (wtorek-sobota) od godziny 10.00 do 14.00 w SP nr 8 na Górnym Borze w Skoczowie oraz na innych obiektach sportowych na terenie gminy Skoczów. 

Kids Games to inicjatywa dla dzieci skoncentrowana na sporcie oraz oparta na Biblii.

Uczestnicy mają nie tylko możliwość wspólnej zabawy, uczestniczenia w rozgrywkach sportowych, ale również będą mogli pogłębiać i rozwijać swoje wartości chrześcijańskie.

Przedsięwzięcie jest organizowane przez skoczowskie parafie Kościoła Rzymskokatolickiego, parafię Ewangelicko-Augsburską, Kościół Zielonoświątkowy "Wspólnota Ewangelii" ze Skoczowa oraz Misję "Centrum Służby Życia.
Mówi jeden z inicjatorów przedsięwzięcia, Tomasz Błażowski ze Wspólnoty Ewangelii w Skoczowie:

Plik dźwiękowy: kids%201.mp3

Patronem igrzysk jest Burmistrz Miasta Skoczowa, a całe wydarzenie jest dofinansowane ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019. 
Mówi zastępca burmistrza Skoczowa, Andrzej Bubnicki:

Plik dźwiękowy: kids%202.mp3

W czasie igrzysk będzie  m.in. próba bicia rekordu świata w przenoszeniu wody rękami. Oczywiście wszyscy chętni mogą przyjść i dopingować dzieci oraz młodzież w sportowych zmaganiach!

Uroczysta Ceremonia Zamknięcia nastąpi 14 lipca (niedziela) o godzinie 16.00 na Stadionie miejskim w Skoczowie. 

Igrzyskom patronuje Radio CCM.