Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

20.05.2019PIAST MISTRZEM POLSKI!!!

Ten mecz zapamiętamy na długo! Tak właśnie w efektowny sposób zapisuje się karty historii. Niebiesko-Czerwoni w meczu kończącym sezon 2018/19 Lotto Ekstraklasy pokonali przy Okrzei Lecha Poznań 1-0 i sięgnęli po Mistrzostwo Polski! Mistrzowską bramkę zdobył Piotr Parzyszek.

Spotkanie z większym animusze rozpoczęli piłkarze Piasta Gliwice, którzy od samego początku chcieli pokazać rywalom jak bardzo są zdeterminowani by zdobyć tytuł.
Sygnał do ataku dał Joel Valencia, który stworzył sytuację dla Jorge Felixa. Hiszpan był bardzo aktywny w pierwszej fazie meczu. Gospodarze dopięli swego w 27. minucie spotkania, kiedy to wynik spotkania otworzył Piotr Parzyszek. Napastnik, dla którego było to już dziewiąte trafienie w sezonie wykorzystał nieporozumienie Rafała Janickiego z Matusem Putnockim.
Najlepszy strzelec przejął piłkę i nie mam kłopotów z posłaniem jej do siatki. Wycofani Lechici starali się z kolei wykorzystać szansę po stałych fragmentach gry, których w pierwszej połowie było naprawdę sporo. Jakub Szmatuła uwijał się jak w ukropie i kilkukrotnie ratował zespół przed stratą bramki.

Druga połowa meczu była już spokojniejsza. Gospodarze trzymali nerwy na wodzy i skutecznie odsuwali niebezpieczeństwo płynące ze strony Kolejorza. Poznaniacy konsekwentnie starali się korzystać z dobrodziejstw rzutów rożnych oraz wolnych, ale tego wieczoru trudno było znaleźć sposób na Kubę Szmatułę.
Gliwiczanie kontrolowali wydarzenia na boisku. Piast musiał to spotkanie wygrać, by nie musieć liczyć na przychylne wieści z Warszawy.
Podopieczni Waldemara Fornalika zrealizowali plan i w stu procentach zasłużyli na zdobycie tytułu. Mimo okazji w końcówce Tomasza Jodłowca, wynik spotkania nie uległ już zmianie.