WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

22.03.2019I Finał MINI mat@ndo 2019!

 
15 drużyn gimnazjalnych i 15 drużyn ze szkół podstawowych z województwa śląskiego zakwalifikowało się do finału Pierwszego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego Mini Mat@ndo. W eliminacjach, które odbyły się w dniach 7-8 marca, udział wzięło ponad 250 szkół z regionu.
 
22 marca w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach uczniowie będą  rozwiązywać test finałowy. Czas na wykonanie zadania wynosi 1 godzinę. Zespół składający się z trzech osób musi rozwiązać 10 zadań matematycznych zgodnych z podstawą programową. Trzy najlepsze drużyny z podstawówki i gimnazjum otrzymają atrakcyjne nagrody.  Konkurs jest skierowany do uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz trzeciej klas gimnazjum. 
 
Organizatorem wydarzenia jest Śląska Sieć Metropolitalna Sp. z o.o., Miasto Gliwice Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach Fundatorami nagród są: firma Euvic Sp. z o.o , Infinite Dreams Sp. z o.o. ,Helion S.A., Nowik Sp.J. oraz salon ZENonVR Gliwice.
 
Konkurs odbył się pod honorowym patronatem: Śląskiego Kuratora Oświaty Prezes Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Rektora Politechniki Śląskiej.