WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

12.06.2019B-B: Amfiteatr w Lipniku. Zielone światło dla budowy.

Milowy krok na drodze do odtworzeniu legendarnego amfiteatru w dzielnicy Lipnik - tak władze Bielska-Białej i Nadleśnictwa Bielsko podsumowują podpisane dzisiaj porozumienie, które kończy formalności i otwiera drogę do wyłonienia wykonawcy projektu.

 

Po ścieżkach Enduro Trails i parkingach na terenach leśnych w Wapienicy, Lipniku i Straconce - czas na kolejny, wspólny projekt Bielska-Białej i Lasów Państwowych - mówił Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Podpisanie porozumienia z Nadleśnictwem Bielsko, w obecności przedstawicieli Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych z Katowic, kończy wieloletni impas formalno-prawny na terenie, należącym dziś zarówno do Bielska, jak i Kóz oraz Lasów Państwowych. Tutaj przed wojna stał amfiteatr – mówi Marek Czader z Nadleśnictwa Bielsko - posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: www%20amfi%20czder.mp3

Bielsko-Biała ma podstawę prawną do sfinansowania budowli na nie swoim terenie, a nadleśnictwo - gwarancje finansowe od zwierzchników. Wstępne wyliczenia zakładają, że Bielsko-Biała wyłoży na budowę milion zł, a pozostałą kwotę pokryje nadleśnictwo. Ponadto toczą się rozmowy z ościenną gminą Kozy na temat partycypacji w kosztach. Gotowy od 2017 roku projekt budowlany wskazuje, że centralny punkt amfiteatru - muszla koncertowa - mieści się na terenie Kóz. Amfiteatr z założenia ma być ogólnodostępny – mówi wiceprezydent Bielska-Białej, Przemysław Kamiński – posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: www%20amfi%20kami.mp3

Kolejny krok należy teraz do nadleśnictwa Bielsko, które przed końcem roku ogłosi przetarg na wykonanie amfiteatru.

Przewiduje się, że prace przy budowie Amfiteatru w Lipniku zakończą się jesienią 2020 r.

 

 


Foto: amfiteatrbb Fb