WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

03.04.2019Targi budowlane EXPO w gliwickiej Arenie coraz bliżej!

 
Jak walczyć ze smogiem projektując dom? Jak skorzystać z dotacji w ramach programu „Czyste powietrze”? Tego będzie można się dowiedzieć 5 kwietnia podczas XI Śląskiego Forum Inwestycji, Budownictwa, Nieruchomości, które odbędą sie ramach targów budownictwa EXPO. To już 20. edycja tego wydarzenia - po raz pierwszy w gliwickiej Arenie.
 
Od 5 do 7 kwietnia w małej hali Areny Gliwice,w holu B oraz przed wejściem do obiektu swoje produkty oraz usługi prezentować będzie 120 wystawców z branży budowlanej i pokrewnych. Specjalne stanowisko targowe przygotowało Miasto Gliwice, współgospodarz targów. Będzie można na nim znaleźć informacje zarówno na temat miejskich dotacji na modernizację systemów grzewczych, jak i rządowego programu „Czyste powietrze”.
 
W pierwszym dniu targów, 5 kwietnia, odbędzie się XI Śląskie Forum Inwestycji, Budownictwa, Nieruchomości. W jego ramach zaplanowana jest m.in. prelekcja Katarzyny Korszun-Kłak z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, która szczegółowo przedstawi wymogi, zbliżające się terminy oraz poziom realizacji uchwały antysmogowej. W programie przewidziano także wystąpienie Elżbiety Kisiel z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, która wyjaśni wszelkie zawiłości programu „Czyste powietrze”.
 
Po prelekcji oraz w pozostałe dni będzie można zadać pytania przedstawicielom WFOŚiGW na stoisku Miasta Gliwice na terenie targów.
 
Warto również śledzić prelekcję Andrzeja Guły lidera Polskiego Alarmu Smogowego i Prezesa Stowarzyszenia Krakowski Alarm Smogowy, który przedstawi referat na temat wyzwań dotyczących systemu finansowego wsparcia likwidacji niskiej emisji w Polsce i jego postulowanych zmian.
 
Zgodnie z wymogami śląskiej uchwały antysmogowej najdalej do końca 2021 r. duża grupa mieszkańców województwa powinna wymienić najstarsze systemy grzewcze, opalane paliwem stałym, na ekologiczne źródła ciepła. Wydaje się, że to dość odległy termin, ale lepiej nie czekać na ostatnią chwilę. Zwłaszcza biorąc pod uwagę czas potrzebny na realizację inwestycji i podłączenie do sieci gazowej lub ciepłowniczej. Warto wiedzieć, że na tego typu działania można otrzymać różnego rodzaju dotacje.
 
Więcej informacji na temat konferencji, szczegółowy program targów EXPO Gliwice oraz bezpłatne wejściówki można znaleźć na stronie www.expogliwice.pl
 
(źródło: gliwice.eu)