WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

17.04.2019Cieszyn: Giving Circle - nowoczesna dobroczynność

 


5tys. zł dla wszystkich trzech licytowanych projektów i ponad 70 uczestników spotkania „kręgu darczyńców”. Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej podsumowuje, drugie w historii miasta, tzw. GIVING CIRCLE. To nowatorska forma wspierania organizacji pozarządowych: na spotkaniu z darczyńcami, pomysłodawcy prospołecznych projektów prezentują je i zbierają datki, w formie licytacji, na zasadzie: nie kto da więcej, ale kto, ile, komu da.

Na cieszyńskim Zamku o przychylność darczyńców ubiegały się 3 inicjatywy: pomysł zbudowania 30 budek dla nietoperzy - Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Rudnik, krótki film o nadzwyczajnych kobietach w Radzie Narodowej Księstwa Cieszyńskiego - autorstwa Soroptimist International Club w Cieszynie oraz inicjatywa zbudowania 20 domków dla bezdomnych ulicznych kotów Fundacji Dla Zwierząt I Środowiska „Lepszy Świat” z Cieszyna -  mówi Wioletta Matusiak, pomysłodawca i organizatorka cieszyńskiego GIVING CIRCLE :

Plik dźwiękowy: www%20giving%20circle.mp3

Prezentacja i licytacja zamieniły się we wspólną zabawę, a jej efekty przerosły oczekiwania organizatorów. Najwięcej bo ponad 2000 zł, zebrał projekt budowy budek dla nietoperzy. Pozostałe dwa projekty zgromadziły po niemal półtora tysiąca zł każdy. Organizatorzy wciąż liczą pieniądze. Oprócz gotówki na miejscu, zadeklarowane kwoty spłyną w ciągu 7 dni, z przelewów bankowych.

 

Pomysłodawcy GIVING CIRCLE już zapowiadają trzecią edycję imprezy - za rok, o tej samej porze.