WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

09.05.2019B-B: Tour de Pologne 2019. Znowu zobaczymy kolarzy w Bielsku i okolicy!

 


Tegoroczny Tour de Pologne znowu zawita w Beskidy. Bielsko-Białą odwiedził Czesław Lang, prezentując trasę 5. etapu, który - podobnie jak przed rokiem - zakończy się rundą po ulicach miasta i metą pod Szyndzielnią.

 

Okolice Bielska są wręcz stworzone do widowiskowego i trudnego technicznie ścigania się. Tu są wspaniali kibice - mówi Czesław Lang – posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: www%20lang.mp3

Trasa 91. Tour de Pologne jest niemal taka sama, jak w ubiegłym roku. Kolarze  wjadą do Bielska 7 sierpnia po południu, od strony Międzybrodzia i Przegibka. Niewielka korekta dotyczy rundy po ulicach miasta, uwzględnia remontowane odcinki ulicy Żywieckiej. Jaką taktykę żeby trzeba obrać? żeby wygrać w Beskidach -  pytamy utytułowanego kolarza z pod Bielska, Przemysława Niemca, który w tym roku został dyrektorem wyścigu i odpowiada za jego trasę i bezpieczeństwo - posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: www%20niemiec%20przem.mp3

Jeszcze przed etapem w Bielsku, dzień wcześniej, kolarzy zobaczymy w sąsiednich Wilamowicach i Kocierzu, gdzie peleton zakończy etap z Jaworzna, pokonując dwie rundy po 38,5 km - z dwiema górskimi premiami - w Wielkiej Puszczy i na Kocierzu.

 

4 i 5 sierpnia kolarzy zobaczymy również w Tarnowskich Górach, Katowicach Zabrzu oraz w Chorzowie, gdzie pierwszy raz w historii wyścigu zobaczymy ściganie na stadionie - w ten sposób kolarze uczczą stulecie Powstań Śląskich.
 Podpisanie umowy o zorganizowaniu mety etapu. Od lewej: Prezydent Bielska-Białej - Jarosław Klimaszewski, Dyrektor Generalny Wyścigu Tour de Pologne - Czesław Lang, Dyrektor ds. Trasy i Bezpieczeństwa - Przemysław Niemiec.