WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

07.11.2019B-B: "Bądź i Ty Bezpieczny", pierwszoklasisto!

 

Blisko 1400 pierwszoklasistów z Bielska-Białej i powiatu bielskiego uczestniczy w spotkaniach pod hasłem „Bądź i Ty bezpieczny”, które odbywają się w Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej w dniach 6 - 7 listopada. Organizatorami przedsięwzięcia jest Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej oraz Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej.

W oficjalnej części akcji, która odbyła się wczoraj, wzięli udział I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Dariusz Zajda, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej kom. Krzysztof Stankiewicz, Prezes Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej Alina Porębska-Puszyńska oraz Zastępca Prezydenta Miasta Bielska-Białej Piotr Kucia i Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty Janusz Kaps. 

Przedsięwzięcie ma na celu przede wszystkim edukację dzieci, są na nim w zabawny i ciekawy sposób przedstawiane przepisy i zasady ruchu drogowego. Bardzo duża waga jest przykładana do wyrobienia w dzieciach nawyku korzystania z elementów odblaskowych. Do udziału w spotkaniu zaproszone zostały dzieci z klas I szkół podstawowych oraz ich rodzice, opiekunowie, a także nauczyciele wychowania komunikacyjnego. Głównym celem akcji jest promowanie używania elementów odblaskowych, a przez to podniesienie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy dzień jest krótki, a warunki atmosferyczne znacząco pogarszają widoczność na drogach.

Czy "pierwszaki" znają zasady bezpieczeństwa na drodze - sprawdził nasz reporter. Posłuchajcie relacji z imprezy:

Plik dźwiękowy: kos%20obra%20RAZ%20DZIECI.mp3

W programie imprezy przewidziano, m.in. pokaz filmu dla dzieci pod tytułem „Jak być bezpiecznym”, przedstawienie teatralne poruszające kwestie bezpiecznej drogi do szkoły, pokaz odzieży z najnowszymi trendami mody odblaskowej przygotowany przez uczniów z Bielskiego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Przemysłowego, a także zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci. Każdy z uczestników spotkania otrzymał elementy odblaskowe, książeczkę edukacyjną „Bądź bezpieczny na drodze” oraz słodkie niespodzianki.
 

Źródło: KM Policji w Bielsku-Białej