WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

20.12.2019Klub Seniora w Wiśle - otwarty!

 

19 grudnia władze samorządowe i wojewódzkie dokonały uroczystego otwarcia wiślańskiego Klubu Seniora. Miejsce powstałe z myślą o osobach starszych jest zlokalizowane na pierwszym piętrze Centrum Przesiadkowego w budynku dworca kolejowego. Obiekt jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Inwestycja realizowana w latach 2018-2019 była II etapem modernizacji dawnego budynku dworca kolejowego w Wiśle. Łączny koszt modernizacji Centrum Przesiadkowego to blisko 8 mln zł z czego wkład własny Gminy Wisła ok. 4,7 mln zł. Koszt modernizacji i wyposażenia Klubu Seniora wyniósł ok. 900 tys. zł.

Na wstępie uroczystości burmistrz Wisły Tomasz Bujok dokonał podsumowania realizacji modernizacji budynku oraz dostosowania pomieszczeń dla wiślańskich seniorów - posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: kos%20RAZ%20Wisla%20KlubSeniora%20na%20Dworcu.mp3

 Klub Seniora to miejsce, na które nasi seniorzy dosyć długo czekali. Miejsce, w którym będą mieli okazję spotykać się grupy seniorów zrzeszonych w różnych stowarzyszeniach. Już teraz w kalendarzu spotkań poszczególnych związków mamy rezerwacje na pięć dni w tygodniu, co tylko pokazuje jak ważna i potrzebna była to inwestycja.

Następnie głos zabrał wojewoda śląski Jan Chrząszcz:


Otwieramy dzisiaj wiślański Klub Seniora dla tych wszystkich osób, które będą mogły tutaj się spotkać i będą mogły w tym miejscu się realizować. Dziękuję panie burmistrzu za wszystkie inne działania realizowane tutaj w Wiśle, bo są realizowane znakomicie.    

Część artystyczną uroczystości zapewnili członkowie wiślańskiej grupy teatralno-kabaretowej Emocja oraz Kapeli Góralskiej Wisła.

Zakres usług świadczonych w Klubie Seniora będzie obejmować świadczenia: opiekuńcze, aktywizujące, socjalne, edukacyjne, kulturalno-oświatowe, aktywności ruchowej, sportowo-rekreacyjne, terapii zajęciowej, wsparcie psychologa, pracownika socjalnego. Z początkiem nowego roku klub w pełni rozpocznie swoją działalność 

Źródło: UM w Wiśle