WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

24.04.2019VI Skup Kultury w Gliwicach!

pixabay.pl
 
Rekordowe 16 tys. złotych – tyle uzbierano podczas zeszłorocznego gliwickiego skupu kultury. W tym roku już VI edycja wydarzenia, a oczekiwania są jeszcze większe. Jak się okazuje przeczytane książki czy obejrzane filmy mogą komuś pomóc.
 
Zbiórka książek, płyt, gier, komiksów, rękodzieła czy innych dzieł kultury potrwa do 16 czerwca. Swoje zbiory można przynosić między innymi do filii Miejskiej Biblioteki Publicznej, Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych, restauracji czy sklepów. Mapa z zaznaczonymi punktami uczestniczącymi w zbiórce jest dostępna na stronie internetowej mapa.calanaprzod.org. 
Finał Skupu Kultury odbędzie się 23 czerwca na Rynku. Podczas największego w regionie kiermaszu kulturalnego będzie można kupić książki, winyle, filmy i rękodzieło po wskazanej przez siebie cenie. Warto być hojnym, ponieważ cały dochód z akcji trafi do niepełnosprawnych podopiecznych Stowarzyszenia Cała Naprzód. 
 
Wyniki pięciu poprzednich Skupów Kultury pokazują, że gliwiczanie rozumieją ideę pomagania przez kupowanie – każdego roku udaje się zebrać więcej pieniędzy.