WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

04.04.2019B-B: Podpalacz złapany! Czy to już koniec dramatycznej sprawy pożaru kamienicy w centrum miasta?

 

Policjanci z Komisariatu II w Bielsku zatrzymali dzisiaj 61-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o podpalenie kamienicy w przy ul. Cieszyńskiej.

Równolegle z dochodzeniem prowadzonym na miejscu pożaru, Policja prowadziła działania zmierzające do ustalenia osób odpowiedzialnych za jego wywołanie. Dzisiaj przed południem policjanci zatrzymali 61-letniego bielszczanina, podejrzewanego o zaprószenie ognia w kamienicy. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Według relacji mieszkańców, którzy uratowali się z płonącego budynku, to właśnie ten człowiek stoi za podłożeniem ognia. Mężczyzna już wcześniej miał odgrażać się sąsiadom – posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: kos%20DWA%20%20pozar.mp3

Potencjalny sprawca został przewieziony do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty. Za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla mieszkańców grozi mu 10 lat za kratami. O jego dalszym losie rozstrzygnie prokurator.

W pożarze dach nad głową straciło łącznie 15 osób, w tym rodziny z dziećmi. Spłonął dorobek ich życia. Miasto, w którego zasobach był spalony budynek, zaoferowało pogorzelcom lokale zastępcze.  

Źródło: mat. własne oraz KM Policji w Bielsku-Białej