WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

24.10.2019B-B: Tego jeszcze nie było! Plastikowe słupki na Partyzantów hamują rozpędzonych kierowców

Niespodzianka czeka kierowców przejeżdżających przez centrum Bielska-Białej. Nowe oznakowanie na łuku ulicy Partyzantów na Folwarku zmusza wszystkich do zdjęcia nogi z gazu.

 

Kierowcy są zaskoczeni! Dojeżdżając do przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ulicy Partyzantów z aleją Andersa w Bielsku-Białej widzą wystające z linii pasów plastikowe słupki, na jezdni nakładki dudniące, znak zwolnij do 40 i… zwalniają. I o to właśnie chodzi policjantom z bielskiej drogówki i inżynierom ruchu z MZD - pomysłodawcom tego nowatorskiego rozwiązania. Na tym odcinku ulicy Partyzantów często dochodzi do stłuczek, a kierowcy nagminnie lekceważą pieszych przebiegających przez cztery pasy na przejściu bez sygnalzacji świetlnej. Mówi naczelnik WRD bielskiej komendy Policji, komisarz Krzysztof Stankiewicz:

Plik dźwiękowy: stank%202.mp3

Koniec z wyprzedzaniem auta, które przepuszcza pieszych. Plastikowe słupki co prawda są elastyczne i pojazdu nie uszkodzą, ale po wyrwaniu oznakowania nie da się tak po prostu odjechać, a patrole Policji będą wyłapywać tych, którzy za nic mają bezpieczeństwo bezbronnych przechodniów.

 

Nowatorskie oznakowanie kosztowało Miejski Zarząd Dróg 26 tys zł. MZD będzie monitorować jego działanie. Jeżeli się sprawdzi, nakładki zwężające jezdnię pojawią się na wszystkich nie objętych sygnalizacją świetlną przejściach dla pieszych w głównym ciągu ulicznym Bielska-Białej.


Wjazd od kierunku "Szczyrk - centrum B-B"


...oraz z przeciwnej strony ul. Partyzantów, w kierunku Szczyrku