WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

06.08.2019Śmierć kolarza na TdP: zmiany w kolejnym etapie wyścigu

 

Po wczorajszym tragicznym wypadku w Bełku, na kolejnym etapie Tour de Pologne peleton pojedzie bez ścigania się. Kolarze w milczeniu przejadą skróconą na te okoliczność do 133 km trasę z Jaworzna do Kocierza k. Żywca. Wczoraj na 48. km 3. etapu wyścigu, z Chorzowa do Zabrza, zginął kolarz, który uderzył w betonowy przepust drogi.

 

22-letni zawodnik z Belgii, Bjorg Lambrecht, z niewiadomych przyczyn wypadł z trasy na prostym odcinku ulicy Palowickiej w Bełku. Kolarz wjechał do głębokiej fosy i z impetem uderzył w betonowy przepust, doznając bardzo poważnych urazów głowy i całego tułowia. Natychmiast podjęto reanimację. Ratownikom udało się przywrócić akcję serca i przewieźć kolarza karetką do szpitala w Rybniku, gdzie zmarł na stole operacyjnym.

 

Na śliskiej jezdni 3 etapu kolarze wywracali się jeszcze kilkakrotnie, ale wszyscy dojechali do mety w Zabrzu na której - w związku  tragedią - zrezygnowano z ceremonii dekoracji.
22-letni zawodnik grupy Lotto Soudal Bjorg Lambrecht był typowany na jednego z faworytów tegorocznego Tour de Pologne, który – okryty żałobą – jedzie dalej.

 

 

Źródło: Fb TdP