WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

13.09.2019Katastrofa budowlana w Bielsku. Runęła ściana kamienicy!

„Wygląda na to, że nie ma ofiar i to jest najważniejsze” - mówili strażacy i ratownicy, zabezpieczający gruzowisko. Tuż po południu, w starej kamienicy przy ul. Lompy w Bielsku runęła jedna ze ścian. Ewakuowano 5 mieszkańców.

 

Ściana odpadła na całej szerokości budynku. W kamienicy od jakiegoś czasu trwał remont. Mówi aspirant sztabowy Roman Szybiak z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej:

Plik dźwiękowy: katastr%20Szybiak.mp3

Teren wokół rumowiska zabezpieczyli policjanci i kilkanaście zastępów strażaków. Wezwano specjalistyczną grupę poszukiwawczą z psami z Jastrzębia Zdroju, która przeszukała   gruzowisko. Na szczęście potwierdziło się, że w katastrofie nikt nie ucierpiał. Na miejscu zebrał się miejski sztab kryzysowy, który wciąż czeka na wyniki ekspertyzy inspektora budowlanego, czy teren wokół budynku jest bezpieczny, a sama kamienica nadaje się do zamieszkania. Od tego będzie zależało, czy ewakuowani mieszkańcy będą mogli spędzić najbliższą noc pod własnym dachem, czy też znajdą schronienie w lokalach zastępczych.

 

Według wstępnych ustaleń, w kamienicy trwały prace remontowe. Dokładne okoliczności zdarzenia bada Policja. Do czasu zakończenia akcji służb ratowniczych i czynności śledczych, ulica Lompy pozostanie zamknięta dla ruchu pojazdów.