WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

08.02.2019Defibrylatory w autobusach na lotnisko

pixabay.pl
 
W autobusach linii lotniskowych wkrótce pojawią się defibrylatory AED. Zarząd Transportu Metropolitalnego ogłosił właśnie przetarg na zakup piętnastu urządzeń oraz przeszkolenie kierowców z ich obsługi.
 
"Bezpieczeństwo i zdrowie naszych pasażerów są dla nas priorytetowe. Dlatego zdecydowaliśmy na zakup defibrylatorów. Mamy nadzieję, że będą używane jak najrzadziej. Natomiast kiedy już będą potrzebne, na pewno zwiększą szanse na uratowanie życia. Mogą one zostać wykorzystane nie tylko w pojazdach, ale również na przystankach, zanim na miejsce dotrze pogotowie ratunkowe." – mówi Małgorzata Gutowska, dyrektor Zarządu Transportu Metropolitalnego.
 
Przetarg powinien zostać rozstrzygnięty jeszcze w lutym, a zwycięzca będzie miał 14 dni na dostarczenie defibrylatorów, które niezwłocznie trafią do wszystkich autobusów, obsługujących linie lotniskowe. Urządzenia zostaną przekazane kierowcom, którzy przejdą specjalne szkolenie z ich obsługi.
 
- Przeprowadzimy również akcję informacyjną, tak aby pasażerowie byli świadomi, że defibrylatory są na wyposażeniu autobusów – mówi Małgorzata Gutowska.
 
Do tej pory tego typu urządzenia nie były dostępne w pojazdach Zarządu Transportu Metropolitalnego. Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny analizuje rytm pracy serca osoby poszkodowanej i podejmuje decyzję o tym, czy jest konieczna defibrylacja. Urządzenia są na tyle proste w obsłudze, że mogą być używane również przez osoby bez przeszkolenia medycznego.