WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

10.09.2019Beztroski dziadek i czujny policjant po służbie. O włos od nieszczęścia na placu zabaw w Oświęcimiu

Policjant Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oświęcimskiej komendy po służbie podjął interwencję wobec nietrzeźwego dziadka, pod którego opieką znajdował się trzyletni wnuk. Dzięki spostrzegawczości funkcjonariusza zabawa na huśtawce nie zakończyła się tragicznie.

Do zdarzenia, o którym dziś informuje oświęcimska Policja, doszło w piątkowe popołudnie na Osiedlu Zasole w Oświęcimiu. Około godziny 18.00 policjant, który na co dzień zajmuje się sprawami małoletnich i nieletnich,  spacerował ze swoim dzieckiem w rejonie placu zabaw.

W pewnej chwili zauważył, że mężczyzna  w niebezpieczny sposób  huśta kilkuletnie dziecko, po czym siada na ławeczce nie zważając na fakt, iż malec może wypaść z siedziska huśtawki. Kiedy policjant podszedł bliżej aby zwrócić uwagę opiekunowi zauważył, że ten jest nietrzeźwy. Ponadto w jednej ręce trzymał soczek marchewkowy, a w drugiej małą buteleczkę alkoholu.  W związku z powyższym funkcjonariusz natychmiast powiadomił dyżurnego oświęcimskiej komendy Policji, a sam przejął opiekę nad  maluchem.

W kilka chwil na miejsce przyjechał patrol, który zatrzymał 53 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Jak się okazało był on dziadkiem trzylatka.  Dziecko zostało oddane pod opiekę rodziny, natomiast nietrzeźwy trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,2 promila alkoholu

Wobec 54 – latka  zostało wszczęte postępowanie w związku z podejrzeniem narażenia małoletniego dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia.

 

Źródło: KPP w Oświęcimu