WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

07.05.2019Uwaga na fałszywych policjantów!

 
Przestępcy działający metodą „na policjanta” ponownie dzwonią do mieszkań w Gliwicach pod numery STACJONARNE i szukają ofiar. Nie bądźmy obojętni, ostrzeżmy seniorów – krewnych czy znajomych, że mogą do nich telefonować oszuści podszywający się pod członków rodziny lub stróżów prawa. Tylko wczoraj gliwickim funkcjonariuszom zgłoszono aż sześć takich prób oraz jeden przypadek, w którym pokrzywdzona straciła ponad 30 tys. zł.
 
 
Przestępcy są zatrzymywani dzięki pracy operacyjnej policji lub informacji od osób, które, mając świadomość, że mogą zostać oszukane, szybko dzwonią pod numer alarmowy. Niestety, wciąż są tacy, którzy dają sie oszukać.
 
Wczoraj nieznany mężczyzna opowiadał zmyśloną historyjkę o przestępcach, czyhających na oszczędności rozmówców i w ten sposób próbował nakłonić ofiary do wypłacenia pieniędzy z lokat bankowych. W sześciu zgłoszonych przypadkach ludzie nie dali się nabrać, w jednym, niestety, tak.
 
80-letnia mieszkanka dzielnicy Łabędy, przekonana, że rozmawia z prawdziwymi funkcjonariuszami, wykonywała polecenia złoczyńców. W konsekwencji zrealizowała nawet tak niedorzeczny czyn, jak… wyrzucenie reklamówki z gotówką w kwocie ponad 30 tys. zł z okna swojego mieszkania.
 
Nad sprawą pracują już detektywi z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.
 
O tym, że policja nigdy nie prosi obywateli o przekazywanie pieniędzy czy wykonywanie operacji bankowych, mówi się w mediach od lat. Po raz kolejny apelujemy o ostrzeganie starszych członków rodziny i znajomych, poruszanie zasłyszanych przykładów działania przestępców.
 
źródło: www.gliwice.slaska.policja.gov.pl