WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

05.02.2019Planszówki w Arenie Gliwice

pixabay.pl
Moda na planszówki wciąż trwa. Mimo, iż e-sport rośnie na popularności, to tradycyjne planszówki wróciły do łask. To nie tylko sposób na zimowe wieczory, ale także mnóstwo zabawy i śmiechu. Na rynku pojawiają się co chwilę nowe, zaskakujące tytuły. Planszówki  zawitały także do Gliwic. W ofercie aż 500 gier!
 
Już wkrótce gliwicki kalendarz wydarzeń kulturalno-rozrywkowych wzbogaci się o festiwal gier. W weekend 30-31 marca się pierwsza edycja festiwalu gier planszowych „Planszówki w Arenie Gliwice”. 
 
To niepowtarzalna okazja na świetną zabawę przez cały weekend dla wszystkich miłośników planszówek, jak również osób poszukujących ciekawej rozrywki oraz sposobu na spędzanie czasu w gronie rodziny i przyjaciół.
 
Formuła festiwalu jest bardzo prosta – przez 2 dni (sobotę i niedzielę) każdy będzie mógł przyjść i zagrać w dostępne w wypożyczalni gry, począwszy od klasyki takiej jak Carcassonne, Dobble czy Wsiąść do Pociągu, aż po zupełne nowości, które dopiero będą miały swoją premierę. Festiwal jest skierowany zarówno do doświadczonych graczy, jak i do tych, którzy dopiero odkrywają radość płynącą z grania.
 
Na uczestników Planszówek w Arenie Gliwice czekać będą atrakcje, m.in. w postaci dostępu do biblioteki aż 500 różnych gier! Dodatkowo pomocą służyć będą animatorzy tłumaczący zasady.  Wspaniali współgracze i doskonała zabawa gwarantowana.
 
Będzie można też spotkać wydawców z różnych zakątków Polski, poznać ich nowe tytuły, a nawet zakupić je do swojej kolekcji. Będzie można też zagrać w najciekawsze prototypy początkujących autorów. W planach są również turnieje oraz sesje RPG.
 
Organizatorem wydarzenia jest Ludiversum - katowicka kawiarnia z grami planszowymi. 
 
Najważniejsze informacje: 
 
DATA: 30-31 marca 2019
 
GODZINY:
 
sobota 10.00-20.00
 
niedziela 10.00-18.00
 
MIEJSCE: Arena Gliwice, ul. Akademicka 50, Gliwice 
 
BILETY:
 
- 1-osobowe:
 
            - 1-dniowy: 15 zł
 
            - 2-dniowy: 20 zł
 
- rodzinne (max. 2 osoby dorosłe + dowolna liczba dzieci poniżej 13. roku życia)
 
            - 1-dniowy: 30 zł
 
            - 2-dniowy: 40 zł
 
Bilety do nabycia na miejscu przez cały czas trwania wydarzenia.
 
Nie od dziś wiemy, że planszówki to świetna zabawa dla każdego i doskonały sposób na budowanie więzi między ludźmi. Sprawdźcie sami!