WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

11.04.2019B-B: "Bezpieczny Rowerzysta" na rowerowej ścieżce wokół lotniska

Na drogach Podbeskidzia - coraz więcej rowerzystów. Niestety rośnie też liczba zdarzeń drogowych z ich udziałem. W Bielsku-Białej w ubiegłym roku doszło do 31 wypadków. Dwóch rowerzystów zginęło. Ponurą statystykę potwierdzają opinie samych rowerzystów, którzy nie czują się bezpiecznie na bielskich ulicach – posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: www%20bezp%20rower%201.mp3

Na inaugurację nowego sezonu rowerowego Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej przygotowała kampanię „Bezpieczny rowerzysta”. Policjanci czekali na cyklistów na popularnej w stolicy Podbeskidzia ścieżce rowerowej – przy lotnisku w Aleksandrowicach – i nagradzali tych jeżdżących przepisowo. Mówi aspirant Ilona Michalczyk z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Bielsku-Białej - posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: Kos%20RAZ%20bezp%20rowerzysta.mp3

„Nie tylko kierowcy zagrażają cyklistom. Sami rowerzyści również często lekceważą przepisy i zagrażają - sobie i pieszym” – zwraca uwagę ambasador akcji, światowej sławy kolarz z Pisarzowic koło Bielska, Przemysław Niemiec - posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: www%20bezp%20rower%203(1).mp3

A Policja przypomina – będą kontrole wyposażenia rowerów, trzeźwości kierujących i bezwzględne egzekwowanie przepisowej jazdy – bo w starciu z autem, rowerzysta jest bez szans. 

Akcja „Bezpieczny Rowerzysta”, w różnych odsłonach, będzie prowadzona do późnej jesieni.


 

 

 

 
Policjanci uczestniczący w akcji z jej ambasadorem, gwiazdą kolarstwa Przemysławem Niemcem. Pierwsza z prawej: asp. Ilona Michalczyk.