WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

23.09.2019Zabrze podnosi czynsz!

Nawet 30% więcej niż teraz, zapłacą za czynsz lokatorzy budynków, które należą do Zabrza. Powód? Podobno większe koszty utrzymania i remontów, które ponosi miasto.

W najgorszej sytuacji są lokatorzy, którzy mieszkają w budynkach, w których po 2010 roku przeprowadzono termomodernizację. Oni będą płacić od stycznia aż o 30% więcej niż do tej pory. Wcale nie lepiej mają też mieszkańcy osiedla Jodłowa. Na rachunkach po nowym roku zobaczą 20% podwyżkę. Dziwi jednak, że Prezydent Zabrza nie wspomniała o podwyżkach w kampanii przed wyborami samorządowymi.

Decyzja o podwyżkach miała miejsce w lipcu tego roku. Wtedy zostało podjęte zrządzenie Pani Prezydent. Nie chcielibyśmy aby łączyć sprawy związane z polityką, wyborami z bieżącym zarządzaniem zasobami gminnymi. To są dwie różne kwestie, niezależne zupełnie od działań politycznych.

Plik dźwiękowy: zabrze11.mp3

Mówi Naczelnik Wydziału Zarządzania Mieniem w UM Zabrze, Anna Wyleżoł. Miejska opozycja punktuje. Radna Miejska Agnieszka Rupniewska Koalicja Obywatelska, Nowe Zabrze. 

Uważam że zarówno Pani Prezydent jak i Skarbnik doskonale zdają sobie sprawę z tego jaka jest sytuacja finansowa miasta. I to nie jest kwestia polityki tylko tego jakie są priorytety i na co są wydawane pieniądze. Jeżeli miałby być podwyżki to powinny być stopniowe i mieszkańcy powinni być o nich informowani dużo wcześniej.

Plik dźwiękowy: zabrze2.mp3

A gdzie dwóch się bije tam trzeci… w tym przypadku nie korzysta. Lokatorzy narzekają na podwyżki 

940 zł renty inwalidzkiej i trzeba teraz wypłacić 340 zł za mieszkanie. A wcześniej było 240 zł. Stówa poszła w górę.

To jest fatalne to się w głowie nie mieści ja dostałam prawie 120 zł wyższą opłatę za mieszkanie. Sama pracuję, nie wiem jak to będzie.

Prezydent Zabrza nie spotkała się do tej pory z mieszkańcami, żeby wyjaśnić im przyczyny drastycznych podwyżek. Będzie jednak miała szansę to zrobić. Przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej zorganizuje spotkanie, na którym jednym z punktów ma być omówienie decyzji o podwyżkach. Będzie na nie zaproszona Prezydent Zabrza.