WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

10.01.2019Zabrze: Wpadło 4 dilerów. Mieli przy sobie ponad kilogram efedryny i marihuany

 

Wywiadowcy z katowickiego oddziału prewencji zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Nielegalne substancje znalezione zostały podczas kontroli samochodu zaparkowanego na jednej z ulic w centrum. Jak się okazało mężczyźni posiadali przy sobie blisko kilogram efedryny i marihuanę. Podejrzani usłyszeli już zarzuty posiadania narkotyków.
 
Do zatrzymania czterech mieszkańców Zabrza doszło w godzinach nocnych, przy ul. Buchenwaldczyków. Wywiadowcy z katowickiego oddziału prewencji w trakcie patrolu zauważyli czterech mężczyzn siedzących w samochodzie zaparkowanym wzdłuż ulicy. Mężczyźni ci na widok radiowozu zaczęli się nerwowo zachowywać, a jeden z nich przez okno wyrzucił woreczek. W czasie kontroli mundurowi znaleźli woreczek z suszem roślinnym i pojemnik z białym proszkiem. Narkotyki zostały zabezpieczone.
 
Badanie przeprowadzone przez technika kryminalistyki wykazało, że znaleziony susz to marihuana, a sypki środek to blisko kilogram efedryny, z której można było przygotować ponad 9 tys. działek dealerskich. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Dwóch z nich usłyszało już zarzuty. 34-latkowi za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Drugi z podejrzanych również usłyszał zarzut związany z przestępczością narkotykową. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie trwają.
źródło: Śląska Policja