WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

05.10.2019Dzień opiekuna zwierząt w zoo

 

Dziś  dzień ZOOopiekuna. Czyli opiekuna zwierząt w zoo. Z okazji tego święta odwiedziliśmy dziś opiekuna zwierząt drapieżnych w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym.
 
Na codzień w pracy jeździ zielonym melexem i dogląda swoich podopiecznych zwraca się do nich po imieniu i rozmawia z nimi. Pamięta daty ich urodzenia i  jak mówi kocha swoją pracę. Mówa o Martynie Baran z Chorzowskiego Ogrodu Zoologicznego . Mimo, że jest opiekunem zwierząt drapieżnych to  nie postrzega swojej pracy jako niebezpiecznej. Nie mniej przed tygrysem,  panterą czy gepardami  odczuwa, jak sama mówi, spory respect. Martyna opowiedziała nam między innymi o tym jakie cechy powinien mieć opiekun zwierząt drapieżnych.
 
Plik dźwiękowy: mm_cechy.mp3
 
A tego jedzenia wcale nie mało, ponieważ  jeden tygrys zjada w okolicach 8 kg głównie mięsa  dziennie.  Oprócz sprzątania i karmienia zwierząt opiekunowie zajmują się również organizacją czasu zwierzetom. Odpowiadają za wygląd wybiegu, ustawiają przeszkody, robią dla nich zabawki  a z węży strażackich robią dla nich  huśtawki i hamaki.
 
Plik dźwiękowy: mm_hamaki.mp3
 
Ponadto, jak  słychać, jak nikt inny znają swoich podopiecznych i ich przyzwyczajenia.  O więcej ciekawostek będziecie mogli zapytać Martynę i innych zooopiekunów w najbliższą niedzielę w chorzowskim zoo.