WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

19.07.2019Wisła: Skoki na telebimie w centrum miasta. Po raz pierwszy tego lata!

Już jutro rozpoczyna się inauguracja cyklu FIS Grand Prix 2019 w skokach narciarskich. Po raz kolejny pierwsze w sezonie letnim zawody najwyższej rangi odbędą się na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Po raz pierwszy w czasie letnich zawodów dla kibiców w centrum miasta zorganizowano wspólne oglądalnie skoków na telebimie. Strefa Kibica zostanie otwarta już w piątek 19 lipca. Kibice będą mogli zobaczyć kwalifikacje a później, około godziny 19:30, odbędzie się ceremonia wręczania numerów startowych.

- To już tradycja, że w centrum miasta uroczyście wręczamy skoczkom plastrony. Nie inaczej będzie i tym razem. Na wiślański rynek przyjedzie dziesięciu najlepszych zawodników kwalifikacji – informuje kierownik Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Wiśle Tadeusz Papierzyński.

Po ceremonii zapraszamy do Amfiteatru im. Stanisława Hadyny, gdzie odbędzie się koncert zespołów Misiasty i The Kroach. W Strefie Kibica na placu Hoffa fani skoków na żywo będą mogli obejrzeć konkurs drużynowy i indywidualny. W sobotę od godz. 20:00 a w niedzielę od godz. 17:30. Przygotowano także inne niespodzianki dla kibiców.

 - W sobotni wieczór czekają nas dodatkowe atrakcje w ramach festiwalu Puzzle Kultury. Na placu Hoffa pojawi się m.in. krakowski "Teatr Bez Rzędów" z spektaklem "Lisia Intryga" na podstawie "Serenady" Sławomira Mrożka. Natomiast o godz. 20:00 rozpocznie się transmisja FIS Grand Prix w skokach narciarskich, a zaraz po niej zarówno dla kibiców, jak i uczestników festiwalu odbędzie się pokaz fire show - mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak - Dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

Dodatkowo w sobotę  na skoczniach w centrum Wisły odbędą się zawody dla młodych skoczków. Międzynarodowa rywalizacja w skokach narciarskich o Puchar Prezesa Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego rozpocznie się o godz. 12:00. Już od godz. 10:30 młodzi zawodnicy będą trenować na wiślańskich obiektach w centrum miasta. Być może na zawodach znów pojawią się znane osobistości ze świata skoków narciarskich, podobnie jak miało to miejsce rok temu, kiedy młodych skoczków dopingował Sven Hannavald.

Na wszystkie wydarzenia odbywające się w weekend w przestrzeni centrum miasta wstęp bezpłatny!Źródło: UM w Wiśle; foto: wikipedia.org