WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

13.08.2019B-B: Pierwszy ogólnodostępny "plac zabaw dla psów" - gotowy

Prace trwały od maja. Teraz pierwszy w mieście, publiczny i darmowy „psi plac zabaw” jest już otwarty. Znajduje się w Parku Włókniarzy, wzdłuż ul. Partyzantów, między budynkiem PUP a dawnymi kortami tenisowymi.

 

„Wybieg dla psów przy Parku Włókniarzy” został wykonany w ramach Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej. Ideą projektu było stworzenie miejsca, gdzie psy będą mogły przebywać bez smyczy i kagańca, korzystając z pełni swojej swobody. Jak oceniają wybieg bielszczanie? Posłuchajcie:

Plik dźwiękowy: kos%20PSY%20sonda.mp3


Wybieg dla psów to ogrodzony teren, częściowo zadrzewiony, o naturalnej nawierzchni trawiastej. Wyposażony jest w tor agility i urządzenia do psich sportów, ławki dla opiekunów psów, samozamykające się bramki przy wejściu oraz tablicę z regulaminem korzystania z wybiegu. Na placu zainstalowane są dystrybutory z woreczkami i kosze na psie odchody. Obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.


Inwestycja była prowadzona w dwuetapowo. W pierwszym zostało wykonane ogrodzenie wraz z furtkami i ułożeniem kostki brukowej. Etap drugi zakładał montaż małej architektury oraz pozostałych urządzeń dla psów. Dodatkowo stworzono dwa miejsca mające charakter psich toalet. Wybieg dla psów został oddany do użytku 6 sierpnia 2019 r. Koszt inwestycji to około 94 tys. zł. 

 

Źródło: UM w BB